2022 Classic’s Meet Highlights

Ansonia
Makayla Stachler
21st place on 50 freestyle 29.15
3rd place 500 freestyle 6:27.28
28th place 100 freestyle 1:06.26
12th place 200 backstroke 2:42.72

——————————————–

Arcanum
16th place Girls 400 medley relay 5:29.46
(Karis Wright/Lani Hollinger/Claire Lemons/ Lily Hayes)

9th place boys 400 medley relay 4:55.14
(Charles Barry/Jacob Rice/Ashton Paul/Max Zawacki)

22nd place Girls 200 Freestyle relay 2:23.70
(Lily Hayes/Karis Wright/Lani Hollinger/Claire Lemons)

8th place boys 200 freestyle relay 1:52.71
(Ashton Paul/Max Zawacki/Charles Barry/Jacob Rice)

16th place Girls 200 medley relay 2:29.80
(Karis Wright/Lani Hollinger/Claire Lemons/Lily Hayes)

8th place boys 200 medley relay 2:09.24
(Charles Barry/Jacob Rice/Ashton Paul/Max Zawacki)

17th place girls 400 freestyle relay 5:16.79
(Karis Wright/Lily Hayes/Lani Hollinger/Claire lemons)

8th place boys 400 freestyle relay 4:18.41
(Ashton Paul/Max Zawacki/Charles Barry/Jacob Rice)

Claire Lemons
12th place 100i.m. 1:18.02
30th place 50 freestyle 30.32
39th place 100 freestyle 1:09.20
16th place 50 butterfly 35.64

Ashton Paul
6th place 100i.m. 1:10.49
10th place 100butterfly 1:07.90
27th place 100 freestyle 1:01.31
1st place 200 butterfly 2:45.13

Lily Hayes
51th place 50 freestyle 33.03
21th place 50 breaststroke 45.09
57th place 100 freestyle 1:16.06
27th place 100 breaststroke 1:39.84

Karis Wright
61st place 50 freestyle 35.64
21st place 100 backstroke 1:26.60
65th place 100 freestyle 1:21.46
24th place 50 backstroke 39.36

Jacob Rice
15 place 50 freestyle 25.92
3rd place 50 breaststroke 32.71
20th place 100 freestyle 59.01
7th place 50 butterfly 30.79

Tyler Pfahler
36th place 50 freestyle 32.37
18th place 100 backstroke 1:30.71
41th place 100 freestyle 1:13.23
15th place 50 backstroke 40.84

Max Zawacki
47th place 50 freestyle 35.74
20th place 100 backstroke 1:32.20
45th place 100 freestyle 1:17.31
13th place 50 backstroke 39.65

Charles Barry
4th place 100 backstroke 1:06.19 (school record)
7th place 50 breaststroke 35.44
2nd place 50 backstroke 30.45
2nd place 200 backstroke 2:31.37 (school record)

Lani Hollinger
10th place 50 breaststroke 39.72
5th place 200 breaststroke 3:17.35
23rd place 50 butterfly 43.05
20th place 100 breaststroke 1:32.16

Staff Report

This article was written by someone else and submitted to Darke County Now for publication.

Previous Tri-Village Girls Basketball Team Undefeated WOAC League Champions!

Get Daily Updates

[mc4wp_form id="228"]
The Darke County Now Logo with White Font

News, Media and Information for Darke County, Ohio.

News, Media, and Information for Darke County, Ohio.

Service Request

Useful Links

More Info